Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz Rektörümüz ve Yöneticilerimizle Buluştu

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz Rektörümüz ve Yöneticilerimizle Buluştu

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş’un ev sahipliğinde, üniversitemiz yöneticileri ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

Balıkesir Öğretmenevindeki programda bir açılış konuşması yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, şehir ile üniversitelerin birbirlerini tanımaları ve keşfetmeleri gerektiğine vurgu yaparken; “Bu keşif ne kadar kısa sürede ve ne kadar sağlıklı yapılırsa, o kadar hızlı yol alabileceğiz. Özellikle üniversite olarak kendimizi şehre iyi anlatabilmemiz gerekiyor. Üniversiteler şehirlerin lokomotifidir. Burada şehirle ilgili, hem üniversitemizin şehre katkıda bulunması lazım, hem de şehirle bütünleşmesi lazım. Sadece üniversite değil tüm bu projeler, çalışmalar diğer kurum ve kuruluşlarla hep birlikte yürütülmeli. Üniversite hastanemizin tam anlamıyla 3. Basamak sağlık hizmeti verebilmesi için çalışmalarımız devam ediyor. 4 aydır görevdeyim. Daha önce de üniversitemizde idarecilik görevlerim oldu. İlk önce inandığım, geniş katılımlı bir yönetim anlayışı olması. Herkesin görüşlerine değer veriyorum. Herkes çalıştığı şehre emek vermek zorunda. Balıkesir’deyiz, Balıkesir için çalışmaya devam edeceğiz. Üniversitemizin temel eksiklerinin farkındayız. Öncelik sırasına göre ivedilikle çözeceğiz. Üniversite, şehrin her yerinde olmalı. Sanayisine, hayvancılığına, ekonomisine sosyal ve kültür hayatına katkı koymalı. Öğrencilerimizin sorunları var. Farkındayız. Bir kısmını kendimiz, bir kısmını şehrin dinamikleriyle birlikte çözeceğiz. Şehrin ihtiyaçlarına göre akademik çalışmalarımızı üniversite dışına da açmalıyız. Çözüm odaklı hızlı karar alabilen hızlı bir ekip mantığıyla bu 4 yılı çok iyi değerlendirmek istiyoruz. Şehrin kurum ve kuruluşlarıyla hareket edeceğiz. Katılımlarınız ve katkılarınız için teşekkür ederiz.” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da, programda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederken; “Şehri çok iyi tanıyorum. Her noktasında herkesle temas ediyorum. Üniversitemizle de her zaman iş birliklerini önemsiyoruz. Kent konseylerinde daha önce akademisyenlerimizle çok fazla çalışmalarımız oldu” dedi. BaşkanYücel Yılmaz, şehrin tüm dinamikleriyle birlikte Balıkesir için çalışacaklarını sözlerine ekledi.

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı ise konuşmasında, şehrin dinamiklerinin birbirlerini tanımalarının önemine dikkat çekti. Vali Ersin Yazıcı; “Sahip olduğumuz zenginliklerin birbirini etkilemesi, insanlığın ortak mirası olan tecrübenin paylaşılması ve güzel örneklerin artırılabilmesi önemlidir. Bu da başarıyı teşvik eden, onu daha da üst seviyelere getiren ve başarıya ivme kazandıran güzel bir örnektir. Biz Balıkesir Valiliği olarak ilimizdeki üniversitelere her türlü desteği vermeye ve her türlü katkıyı sağlamaya hazırız. İşte şehrimize bu kadar önemli ve büyük bir katkı sağlayan üniversitelerimizi bizlerin desteklemesi gerekir. İnşallah el birliği ile tüm hedeflerimize ulaşırız. Bu nedenle her yönü ile üniversitemize gerek kurumsal, gerek şahsi hepimiz sahip çıkmalıyız. Balıkesir markaları ile var olmalıyız. Çünkü bu, Türkiye’ye çok şey katacak. Türkiye’yi çok değiştirecek. Bunun Türkiye’nin geleceğine çok büyük katkısı olacak. İşte bu büyük başarılarda üniversitelerimizin de çok katkısı olacağını görüyorum. Üniversiteyi en güzel şekilde geleceğe taşıyın. Bunun böyle olacağından hiç kuşkum yok. Çünkü bunu gördüm, açıkçası bugün gördüm. Hepinizdeki azmi gördüm, çalışma azmini gördüm. Üniversitenin ne kadar çok sahiplenildiğini gördüm. Bu şehrin siyasetçileri, iş adamları, bunların hepsi, işte gelecekle ilgili olumlu düşüncelerimizin en açık kaynaklarıdır” diye konuştu. Toplantıya ev sahipliği yaptığı için Rektör Prof. Dr. İlter Kuş’a teşekkür eden Vali Yazıcı, “Balıkesir hızla koşan bir kent, üniversitemiz de bu koşuya eşlik ediyor. Balıkesir’den bilime önemli

Lütfen oylayınız

900 puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yorum yaz

Bu eposta sistemde kayıtlı! Giriş formu veya başka bir.

Yanlış kullanıcı adı veya şifre

Üzgünüz yorum yazabilmek için üye olmanız gerekiyor

Hey there!

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…